Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Navigatii R-Link 2 si Display EasyLink
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Anunturi - Oferte Permanente
NeeK
Ecrane noi originale pentru navigatii EasyLink compatibile cu:
- Talisman phase II
- Megane IV phase II

user posted image user posted image

Pret 400 Euro

- Captur II
- Clio V
- Zoe

user posted image user posted image

Pret 300 Euro

Mai multe detalii in privat.
NeeK
Ecrane pentru navigatii R-Link 2 compatibile cu:
- Talisman
- Megane IV
- Koleos

user posted image

Pret 300 Euro cu montaj inclus

Mai multe detalii in privat.
NeeK
Navigatii R-Link 2 compatibile cu:
- Talisman
- Megane IV
- Koleos
- Kadjar
- Espace V
- Scenic IV

Navigatiile sunt deblocate si fara VIN pregatite pentru instalare pe alta masina.
Daca se doreste se poate configura sa fie plug & play daca se furnizeaza toate detaliile despre masina unde se instaleaza.
Sunt disponibile:
- v2.2.x.y upgradata la v3.3.16.96z - 150 Euro (Android Auto activat)
- v3.3.16.96z - 200 Euro (CarPlay & Android Auto activate)
- v8.0.x.y sau v9.0.x.y - 300 Euro (CarPlay & Android Auto activate)
- Configurarea pentru a fi unitatea pe cat posibil plug & play - 50 Euro

user posted image user posted image user posted image user posted image

user posted image user posted image user posted image user posted image

Posibilitate de upgrade de la radio la navigatie pe Megane IV si Kadjar.
Mai multe detalii in privat.
NeeK
Posibilitatea de retrofit si pe Easy Link acum pe:
- Clio V (2021 ->)
- Captur II (2021 ->)
- Megane IV facelift (2021->)
- Arkana (2021->)

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image


Tablou de bord de 10" digital

Pentru alte detalii in privat.
NeeK
Retrofit Kadjar
De la radio a capatat navigatie cu CarPlay si camera mansarier.

user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image user posted image

6 Oct 2022, 08:51:
Schimbare ecran la un Talisman 2016 Zen din mic in mare:

user posted image user posted image user posted image user posted image
XDany
Salut. Mai este de actualitate? Ma interesează și pe mine un retrofit de la radio la navigație cu AA și Carplay pentru un Megane 4 2017 cu clima pe 2 zone. Îmi poți trimite te rog un preț cu montaj inclus?
NeeK
Salut

Ai mesaj in privat.
NeeK
Megane IV 2021 cu radio retrofit la navigatie Easy Link noua cu ecran mare biggrin.gif

user posted image user posted image user posted image user posted image
minimaximo3
Salut,

Un preț pentru modificarea din ultimul post?
Spune-mi te rog prețul și pentru schimbarea ceasurilor cu unele digitale.

Multumesc
NeeK
Renault Captur II 2020 venit din Bucuresti
Retrofit de la radio la navigatie Easy Link cu CarPlay wireless.

user posted image user posted image user posted image user posted image
minimaximo3
QUOTE(minimaximo3 @ 27 Feb 2023, 12:18)
Salut,

Un preț pentru modificarea din ultimul post?
Spune-mi te rog prețul și pentru schimbarea ceasurilor cu unele digitale.

Multumesc
*




Salut,

Aștept un răspuns în privat.

Multumesc
Koleos1
Salut

Se poate face retrofit pe un Koleos 2018 cu navigație mare rlink 2 pe navigație mare easylink ? Mersi
NeeK
@Koleos1 din pacate EasyLink nu merge pe modelele vechi.
NeeK
Retrofit pe un Captur II 2019 Intense pentru a avea harti 3D pe ceasurile digitale de 10".
user posted image user posted image user posted image
user posted image user posted image
SebiF
Salut NeeK, oare pe un Koleos facelift 2021 nu se poate face trecerea la Easylink ? Merci
NeeK
SebiF
In principiu acum s-ar putea dar costurile sunt elevate mult si nu cred ca merita, decat daca vrei cu adevarat acest lucru.
doctoru30
Salut. Mai este de actualitate? Ma interesează și pe mine un retrofit de la radio la navigație cu AA și Carplay pentru un Megane 4 2017.
Ecran R-Link 2 mare + navigatie R-link 2 v9.0.x.y din fabrica + modul usb

Rog mesaj in privat,

Multumesc
NeeK
@doctoru30

Da mai este de actualitate.
Ai mesaj in privat.
sMs2014
Salut,

Pt un megane 4, 2018 cu radio mp3 si Bluetooth doar, cat m-ar costa? Nu am clima, am doar AC manual, cum functioneaza ulterior?

Ms
NeeK
@sMs2014
ai mesaj in privat.
andrei8rea
Salut! Am un Clio 5 2019, cu ecranul acela de mijloc (easylink cred) cu andoid si apple carplay. Putem pune unul din ala mai mare tip foaie A4. Mi-as dori sa-i pun si o camera pt spate daca exista posbilitatea.
NeeK
@andrei8rea

Da se poate schimba ecranul cu unul de 9.3", dar cred ca unitatea ta nu e compatibila cu ecranul mare si va trebui sa o schimbi si pe ea. De verificat asta.
- ecranul mare e 300 Euro
- unitatea Easy Link compatibila cu ecran mare si ceasuri digitale de 10" este 500 Euro
Se poate monta si o camera dar nu stiu ce tip e pe acest model de masina.
niki7138
Salut! Detin un Renault Clio V hybrid din Septembrie 2022. Are navigatie Easylink de 7 inch, Se poate adapta la aceasta o antena wireless pentru a folosi wireless carplay? Daca nu se poate, navigatiile de 9.3 au wireless carplay?
Sunt dispus sa cumpar una de 9.3 daca au wireless
NeeK
Salut @niki7138

In principiu toate unitatile Easy Link sunt capabile de wireless.
Eu pot face pachet actualizari integral pe masina ce include si activarea de Android Auto si CarPlay wireless la 600 Ron.
Iti las un contact in privat.

Cu stima
blackhjk
Salut.Detin un Clio V din anul 2022,cea mai simpla versiune,AC manual etc. care are ca multimedia un radio R&Go.Se poate face un un retrofit la navigatie Easy Link cu CarPlay wireless plus camera marsarier?Se pot inlocui ceasurile cu unele digitale de 10 inch?Daca Da imi poti comunica un pret?Multumesc.
NeeK
@blackhjk

ai mesaj in privat.
DAlx
Salut, pentru un Megane 4 GT din 2016 (are deja BOSE plus navigatie mare R-Link 2) se poate pune una la fel cu ultima versiune de soft care sa aiba Android Auto si Carplay? Daca da lasa-mi si mie un mesaj cu cost (manopera + hardware) si locatie daca poti, eventual un numar de contact.

Nu pot sa iti dau PM pentru ca nu am suficiente puncte aparent.

Multumesc anticipat!
NeeK
@DAIx ai mesaj in privat.
andrei18stefan
Salut! Am un Talisman cu versiunea 2.2.18.590 și aș dori să fac trecerea la o unitate cu Apple Carplay. Îmi poți lăsa mesaj, te rog frumos? Mulțumesc!
NeeK
@andrei18stefan

ai mesaj in privat
biqmeg
Salut, am un captur 2 cu easylink de 7 inch. De 2 zile nu mai merg usb urile, par moarte, nici android auto, nici stick. In rest, unitatea are toate funcțiile ok, inclusiv radio, Bluetooth etc. Poți repara unitatea? Mulțumesc frumos!
NeeK
@bigmeg

Incercam sa vedem care e problema.
Daca nu schimbam ce defect si tot o rezolvam.
Iti dau PM.
ivandanielviorel
Salut am un Megane 4 , 2023 si as vrea sa schimb tabloul de bord cel de 7 cu cel electronic de 10 si sa fac upgrede la sistemul easy link de la ecranul mic la cel mare . Astept un raspuns la tel 0769636073

27 Mar 2024, 20:01:
Salut am un Megane 4 , 2023 si as vrea sa schimb tabloul de bord cel de 7 cu cel electronic de 10 si sa fac upgrede la sistemul easy link de la ecranul mic la cel mare . Astept un raspuns la tel 0769636073
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.