Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: [CUMPAR] Grand Scenic , 2012-203
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
Ionut Bv
Salutare

Sunt in cautarea unui Grand Scenic facelift, an 2012-2013
Anunturi sunt multe pe olx insa putine sunt cu vanzatori cinstiti si km reali. Am verificat pana acum vreo 7 masini, doar 2 aveau km reali.

Ce ma intereseaza in principal :

1.5 dci
Facelift
Interior semipiele sau piele
Incalzire scaune fata
7 locuri , insa pot face un compromis daca una cu 5 locuri va merita
Sonorizare Bose
keyless entry
Autohold

Plusuri ar fi cele cu trapa, bixenon

Mentionez ca doresc doar masini cu km reali, care se pot verifica. Sunt satul de 197k km si de fapt au 400k +.

Masina va fi verificata in service inaintea cumpararii.
Sunt din Brasov, ma pot deplasa si in alt oras doar dupa ce primesc foto/video cu masina in cauza

Contact 0755847634

Multumesc
stolniceanulucian

Mai bine cauti pe Mobile.de
Instaleaza-ti aplicatia lor de mobil si salveaza o cautare dupa criteriile tale.
Poti seta sa primesti notificare de fiecare data cand apare o masina care respecta criteriile.

Apoi daca ai pe cineva in Germania il trimiti sa vada masina si sa faca rezervare pana ajungi tu.
Mai sunt si oameni in RO care iti pot aduce masina pe care le-o arati pe platforma.

In RO este foarte greu sa gasesti masini nemasluite

MDD
Salut, depinde ce buget aveti...eu am ''prins '' anul trecut pt fiica mea care are copil mic unul din 2014 , automat , din licitatie la 8300e 123 000 km, curat , verificat. Cu taxe si transport spre 10000 e. Acum s au dus preturile in sus mult.
Ionut Bv
QUOTE(stolniceanulucian @ 31 Jan 2022, 12:00)
Mai bine cauti pe Mobile.de
Instaleaza-ti aplicatia lor de mobil si salveaza o cautare dupa criteriile tale.
Poti seta sa primesti notificare de fiecare data cand apare o masina care respecta criteriile.

Apoi daca ai pe cineva in Germania il trimiti sa vada masina si sa faca rezervare pana ajungi tu.
Mai sunt si oameni in RO care iti pot aduce masina pe care le-o arati pe platforma.

In RO este foarte greu sa gasesti masini nemasluite
*




Multumesc frumos!
Nu e prima masina pe care o cumpar, sunt familiarizat cu autoscout,mobile, kleinanzeige, site uri din Olanda si Belgia, insa am zis sa incerc si aici, poate e cineva care ar avea de vanzare.

In Romania am gasit ceva ceva insa e cu 5 locuri si as avea nevoie de modelul cu 7.
Si da, sunt multe masluite insa cu o verificare istoric la Renault poti aproxima un kilometraj.
Nu caut ceva cu 100.000 km pentru ca nu am acel buget inca.
Saptamana asta ma voi plimba pana la Ploiesti, e cineva care aduce pe licitatii si ar avea unul care poate mi ar placea.

Inainte sa spuneti “fugi de Ploiesti/Pitesti/Cluj” pot sa spun ca orice masina se verifica, testeaza iar pretul va fi in functie de starea ei. Nu sunt nebun sa cumpar carute.
Pe Germania este mai complicat putin acum pentru ca e programare la numere, daca nu stii ca masina e buna poti face programare degeaba si sa pierzi timpul. Varianta e pe platforma si scapi de stres.

Bugetul e intre 6500-7000 + 1000 pentru eventualele reparatii.
Doar 1.5 dci, doar 7 locuri, bose, semipiele incalzite fata, climatronic. Cam astea ar fi obligatoriu.


L.E. : Stiti ceva mai multe despre motorul 1.6 dci? Stiu ca e pe lant, e inlocuitorul celui de 2.0dci insa multi se feresc de el din cauza mentenantei destul de costisitoare, la masinile second.
realnick1
nu te astepta la minuni de la Ploiesti.Stiu ca sunt multi care se ocupa cu recuperat epave,reparat si aduse aici, via Polonia. Noi am luat un Espace Energy 2016 de la unii din Otopeni la 21000 eur tot de la licitatii. A fost oricum lovita la un moment dat dar acceptabila in rest.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.