Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lumini pozitie
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Fluence
vizitiu liviu
Salut de curind am patit si eu o problema respectiv detin un renault fluence din 2013 1.6 benzina pe care l am luat second de la reprezentanta renault Iasi si cind dupa fara probleme am vrut sa fac ITP mi sa zis ca nu functioneaza luminile de pozitie mentionez ca masina vine cu DLR din fabrica am schimbat becurile si nimic.A mai intimpinat cineva aceasta problema si care ar fi rezolvarea.
cj98czh
nu ai becuri de pozitie daca ai DRL ...
meg2s
Sunt praf si vai de mama lor aia de la ITP...
Cred ca s-au mai discutat in forum situatii similare. Argumentul inteleptilor de la ITP era ceva de genul: "se vede in far soclul pentru becul de pozitie, deci trebuie sa aiba".
Ai incercat sa mergi la reprezentanta Renault ca sa faci ITP-ul sa vezi ce spun? Ar fi culmea sa comenteze ceva.
Daca spui ca ai schimbat becurile (presupun ca te referi la cele de pozitie) - sa inteleg ca exista si conector cu cablaj in spatele becurilor alea?
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.