Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reparatie Stop Frana Scenic 2 ...
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
dozzzer
am un scenic 2 dci 1.5 din 2007...
si ITP ul e aproape...
pe lampa spate STANGA nu mai vrea sa se aprinda lumina ROSU atat cea de POZITIE cat si cea de FRANARE care sunt una si aceeasi cu diferite intensitati din ce am vazut cand am demontat lampa...restul de semnale merg
pe lampa din dreapta merge treaba super ok deci nu e de la sigurante sau senzori pedala sau alte chestii...zic eu smile.gif
in lampa spate pentru restul semnalelor exista becuri clasice care se pot schimba dar la framare ??? se pare ca e altceva ???
deci intrebarea e simpla...
se poate repara / schimba cumva ??? sunt LED uri acolo ??? cum ajung la ele trebuie sa TAI plasticul ca sa ajung la placa de led uri ?
sau tre sa cumpar o lampa cu totul doar pt ca nu mai merg led urile la frana ?

merci
myhay1208
Pai daca e din 2007, ar trebui sa fie faza 2. Deci ai LED_uri. Desfaci din nou, scoti modulul cu LED si il verifici daca stii cum.
Eu am la fel dar n-am umblat la el ca e functional. Si din ce am vazut, au facut un fel de adaptor pentru modul. Nu pare a fi greu daca ai un multimetru si un aparat de lipit. Doar sa stii ce faci acolo
Cauta si tu unul SH functional si e posibil sa iesi mai castigat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.