Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Furtun neidentificat
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Talisman
Alxseb
Salutare, la schimbul de ulei, am observat când am scos scutul, un furtun de plastic, negru și cu striații pentru a fi flexibil, destul de lung (ajunge până la capătul dinspre spate al scutului) și care nu știu de unde vine (de undeva din partea de sus oricum) sau dacă trebuie să intre undeva. Mai este unul mai scurt și prins de caroserie, dar ăla presupun că este scurgerea de la climă. Știe cineva ce este cu el? Îmi pare rău că nu am făcut o poză, dar data viitoare fac una și o postez daca nu aflu până atunci ce e cu el.
77sky
Teoretic ar trebui sa existe:
1) Evacuare condens AC
2) Furtun/teava evacuare dirijata electrolit ACM
3) Tot in zona motorului avem si valva reniflard (serveste pentru eliberare presiunii acumulate in CV
Alxseb
77sky, cel de condens AC l-am identificat, cel de la cutie are un capac de plastic cu o gaură în mijloc și se află undeva deasupra cutiei iar la baterie nu am nici un furtunaș care să intre în ea și oricum ăla este cât un pai de băut suc. Cel de care spun este cam cât o cariocă de gros.
Alxseb
Revin cu poze făcute la furtun.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.