Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Tavita cauciucata portbagaj Symbol
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Rhadoo824
Salutare!

Mă aflu intr-o misiune aparent imposibilă în 2021, și anume aș dori să fac rost de o tăviță cauciucată originală pentru portbagajul mașinii mele, un Renault Symbol din 2012.

Codul componentei luat din aplicația Dialogys este 7711425246. Am încercat să o cumpăr de la reprezentanță, însă am primit răspunsul că acest produs nu mai poate fi comandat (nu e de mirare, având în vedere vârsta modelului). Am deja una aftermarket însă este de proastă calitate și a curs ceva pe lângă, apoi a fost un calvar operațiunea de curățare a banchetei și a mochetei din portbagaj, lucru pe care îmi doresc să îl evit pe viitor, de aceea îmi doresc accesoriul original.

Apelez la ajutorul vostru pentru o îndrumare sau o eventuală achiziție dacă știți pe cineva care are în stoc un asemenea unicorn (poate fi și second hand atâta timp cât nu are defecte).

Vă mulțumesc anticipat!
ionbumbu1
cauta în talcioc sau pe olx, 4tuning
alexgeogabriel
Aici sau aici, asa am si eu si se potriveste la fix, nu stiu de ce ai cauta originala, ca-i fix pe marime si rezistenta, nu porcarie din aia universala in forma de dreptunghi.
Si daca tot vrei pe original dar nu cred ca merita triplu ca pret ca vad ca e la fel, tot din plastic , macar asta ieftina are o pasla antialunecare.
tulin
Eu am pus acum 2 ani tavita aftermarket,e foarte buna. Este exact ca linkul 2 atasat de colegul alexgeogabriel.
Rhadoo824
QUOTE(alexgeogabriel @ 21 Oct 2021, 07:07)
Aici sau aici, asa am si eu si se potriveste la fix, nu stiu de ce ai cauta originala, ca-i fix pe marime si rezistenta, nu porcarie din aia universala in forma de dreptunghi.
Si daca tot vrei pe original dar nu cred ca merita triplu ca pret ca vad ca e la fel, tot din plastic , macar asta ieftina are o pasla antialunecare.
*



Mulțumesc pentru sugestii, @alexgeogabriel. Am fost la un magazin AutoKarma din Iași și am dat comanda, am achitat-o integral si apoi in aceeasi zi m-au contactat si mi-au dat banii inapoi fiindca furnizorul a spus ca nu mai pot aduce produsul.

Am deja varianta aftermarket și din pacate la mine nu se aseaza bine in partea unde ar trebui sa se intalneasca cu spatele banchetei din habitaclu, si din acest motiv am patit-o cand s-a spart o sticla cu lapte in portbagaj la coborârea unei pante foarte abrupta si a curs lapte peste tot. Am regretat amarnic faptul ca m-am zgarcit si nu am cumparat tavita originala atunci cand am luat masina, fiindca facea toti banii si m-ar fi scutit de chinul de a curata banchetele si mocheta din portbagaj de mirosul execrabil care s-a format dupa evenimentul nefericit.

Atașez și poze pentru a lămuri mai bine problema:

https://imgur.com/a/x5PjL2j
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.