Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Check injection+ supratutare
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
Ovidiu3498
Salut! Am o problema de mult timp si tot nu-i dau de cap la un Megane 2.1 1.6 16V 2003: masina indiferent daca e la cald/rece, am observat ca uneori si cand trec peste gropi, incepe sa se tureze singura pana la 2500 rpm + check injection in bord acceleratia fiind moarta si daca apas pe frana ii mai scade un pic din turatie. Tin sa mentionez ca am schimbat o data clapeta de acceleratie si aproape 6 luni s-a comportat perfect normal. Acum iar incepe sa se repete povestea. S-a mai lovit cineva de aceasta problema sau daca nu are cineva vreun sfat sau vreo idee? Multumesc!
Lloco
Salut! Verifica daca trage aer fals. Eu asa am patit, astupa admisia de aer, apoi motorul ar trebui sa se opreasca daca nu mai are aer, daca nu se opreste inseamna ca trage aer fals pe undeva.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.