Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Panglica airbag
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
Aurica tanase
Va salut,unde găsesc panglica airbag pentru megane 2???.....la un preț decent....cred ca din cauza ei am aprins martorul în bord și...SERVICE,acum doi ani a mai fost aprins martorul,atunci am curățat mufa de sub scaun și s-a stins martorul,am încercat și acum dar fără succes,plus ca acum...cu vreo 2 zile înainte sa se aprindă martorul din bord se auzea în volan ca un plastic mai tare fosnind când viram.
xmisterx
Da sa rupt panglica, cea mai buna varianta este sa cauti pe la chinezi(gen aliexpress) rotorul complet cu panglica, daca inlocuiesti doar panglica nu rezolvi nimic, in scurt timp se va rupe iar din cauza uzurii formate in interiorul rotorului.
Aurica tanase
As prefera sa schimb panglica
Nu vreau sa risc sa primesc ceva are sa nu se potriveasca.
megan2
Unii nu vreti sa invatati din experientele altora scrise aici.
Istoria se va repeta pentru ca nu iti place cartea.

Daca ai bani de aruncat, timp si chef de munca pe olx gasesti multi care sanki repara .O sa iti mearga un timp(saptamani) si se va rupe iar.

Chinezul nu trimite porcarii decat daca esti prea zgarcit si iei de la firme de unde nu prea cumpara nimeni.

Sau mai ai o ultima optiune: https://www.daciashop.ro/spirala-airbag-megane
xmisterx
Treaba ta faci ce vrei dar sa sti ca nu tine, in scurt timp se va rupe din nou.
Aurica tanase
QUOTE(megan2 @ 3 Oct 2021, 10:04)
Unii nu vreti sa invatati din experientele altora scrise aici.
Istoria se va repeta pentru ca nu iti place cartea.

Daca ai bani de aruncat, timp si chef de munca pe olx gasesti multi care sanki repara .O sa iti mearga un timp(saptamani) si se va rupe iar.

Chinezul nu trimite porcarii decat daca esti prea zgarcit si iei de la firme de unde nu prea cumpara nimeni.

Sau mai ai o ultima optiune:  https://www.daciashop.ro/spirala-airbag-megane
*


Pai și la banii aia.....735....chiar ca sunt zgârcit.....cine n-ar fi????

3 Oct 2021, 18:28:
O.sursa sigura mai ieftina...!!!???
cj98czh
exista topic, unde ezte discutat subiectul? ... exista
mai trebuie altul?? ... nu

inchudem aici.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.