Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Suport cafea/bauturi
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane III
Mengelaus
Salutare,

Voi unde va tineti cafeaua in masina asta? Ceva idei, sfaturi? Suport din ala de pus pe usa nu merge sau nu l-am gasit eu pe cel potrivit.

Daca ar fi si poze ar fi perfect smile.gif
Andy_ACS
Eu am tinut cafeaua la toate masinile in cup-holder. Eventual scapi de scrumiera de acolo (daca ai genul ala de scrumiera care sta in cup-holder)
costas78
Da, asta este o problema si pentru mine. In suportul de sub bord nu prea merge ca am un incarcator de telefon de care mi-am agatat de vreo 2 ori cafeaua si aproape ca am varsat-o. Nu am poze, dar am gasit intr-o statie peco Rompetrol un suport ce se prinde de aeratoarele frontale, destul de rezistent, dar daca nu le inchizi ti-au racit cafeaua vara in 3 minute.
Mengelaus
QUOTE(Andy_ACS @ 23 Sep 2021, 14:49)
Eu am tinut cafeaua la toate masinile in cup-holder. Eventual scapi de scrumiera de acolo (daca ai genul ala de scrumiera care sta in cup-holder)
*



Mie nu-mi incape acolo pentru ca am tot timpul usb-ul ocupat. Doar daca imi iau ristretto dar la drum lung imi place sa-mi iau un flatwhite sau ceva mare.

QUOTE(costas78 @ 23 Sep 2021, 15:00)
Da, asta este o problema si pentru mine. In suportul de sub bord nu prea merge ca am un incarcator de telefon de care mi-am agatat de vreo 2 ori cafeaua si aproape ca am varsat-o. Nu am poze, dar am gasit intr-o statie peco Rompetrol un suport ce se prinde de aeratoarele frontale, destul de rezistent, dar daca nu le inchizi ti-au racit cafeaua vara in 3 minute.
*



Si n-ai avut probleme sa pice suportul de acolo? Vazusem ceva de genul dar parca n-am avut incredere.
einstein1984
exista stickuri usb mici sau adaptor la 90 de grade
costas78
@Mengelaus, am gasit unul care se agata efectiv de aerator, nu se monteaza prin presare. Practic are niste gherute in capat si le introduci in aerator si le agati din spate, dar trebuie sa fii atent la viraje ca se plimba stanga dreapta cand e plin. Eu am lipit pe unul din brate putin dublu adeziv si sta fix. Suportul in sine este destul de subtirel realizat, adica o sticla de 0,5 de cola il termina la un drum mai denivelat, dar o cafea medie sta fara probleme. Cauta pe net suport pahar auto AL-120718-7. Seamana foarte mult dar nu este chiar identic.
Succes.
Mengelaus
@costas78 arata bine, cu prima ocazie imi cumpar unul sa vad cum e. Cu apa e ok, o pun in buzunarul de la portiera, cu cafeaua era baiul, dar ma gandesc ca tine 200ml.

Multumesc!
Highwayman
La Lidl au ceva in oferta: https://www.lidl.ro/p/pregatiri-pentru-drum...tor-auto/p60496
Mengelaus
Ala intre scaune pare interesant, depinde de prindere.
n_adrianm
Eu am rezolvat asa…
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.