Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Filtru Combustibil Renault Symbol 1.2 2012
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
Aenhim
Va salut!

Am trecut recent de 70k km cu masina (Renault Symbol 1.2 75cp 2012) si doresc sa-i fac si schimbul filtrului de combustibil (in carte nu e specificat un interval, recomanda 60k). Pana aici totul bine si frumos, am comandat filtrul cand am facut si revizia de un an (acum o luna). Problema e ca nu gasesc acest filtru, pe youtube am vazut ca ar fi in spatele masinii, m-am uitat cu ea pe elevator, nimic. Am fost la un service, au spus ca nu ar avea..Totusi, daca masina nu ar avea filtru, de ce s-ar gasi de vanzare?

Intrebarea este, are sau nu are aceasta masina filtru de combustibil? Iar daca are, unde ar trebui sa fie?

Multumesc anticipat!

Filtrul este MANN WK 6002
Gil26
Nu stiu daca trebuia deschis topic nou doar pentru asta (cred ca se putea intreba pe unul existent), si nici daca exista sau nu smile.gif (fizic pe masina) , dar atasat doua capturi pentru Symbol2 1.2 D4F728.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.