Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Geamuri electrice
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
mm ee
Buna ziua!
Poate ma puteti ajuta cu o opinie, va rog. Geamul din dreapta nu coboara. Un domn electrician mi-a spus ca este din vina butoanelor... Am comandat un set de butoane, dar problema persista. Geamul nu poate fi actionat nici din partea soferului, iar din partea pasagerului, doar pt ''urcat''. Aveti idee ce ar mai putea fi? Macaraua este buna, a fost verificata. dry.gif
AlexRDR
Salut,eu am montat aftermarket,gen a mea nu are,scoate fata de ușa unde ai probleme,si la motoraș sunt firele,verifica firele sa nu ai oxidate sau rupte,daca vrei sa te ajut,pm in privat
remilein
Buna

Am un geam electric spart pe partea stanga fata la Renault Clio 2 si as vrea sa cumpar sa-l schimb, doar ca nu sunt sigur daca exista o diferenta intre geam electric si geam manual.
Ma ajutati va rog cu o information daca se poate folosi geam manual (doar sticla) , este vreo diferenta?

Multumesc anticipat
crblx2
Bună ziua!

Am cumpărat recent un Clio MK3 din anul 2006, 5 uși, motor 1.2, având geamurile de pe față electrice.

Geamul electric al pasagerului din față nu funcționează nici la apăsarea comutatorului de pe portiera din stângă nici pe comuntatorul de la șofer.

Am cautat pe forum să caut lămuriri și am vrut sa verific siguranța de la panoul de sub volan aferentă geamului electric din partea dreapta față, numerotată cu F20 în care ar fi trebuit să intre o siguranță de 25 A doar că în acest soclu nu sunt conectați și pinii aferenți contactului, neputând fi introdusă nici o siguranță ca și cum nu ar fi fost stabilită din fabrică.

Oare de ce panoul de siguranțe prevede si singuranța F20 pentru geamul pasagerului din dreapta dar în fapt nu a fost prevăzută cu papuceii de metal pentru a face contactul cu o siguranță?

Ce altceva mai pot verifica pentru a remedia defecțiunea cu geamul electric de la pasagerul din dreapta față?

Am căutat pe forum dar nu am găsit pentru acest model cum să dau jos portiera din stânga față. Mă puteți ajuta cu acest lucru? Mulțumesc! Atașez alăturat pozele făcute azi la siguranșele de sub bord. In poza a este schema de pe capac, in poza b siguranțele efective unde la F20 liseste efectiv contactul pentru siguranta iar in poza c este schemba de pe internet pentru Clio MK 3
[attachmentid=1628138684]
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.