Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ulei in rezervorul de răcire antigel
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Modus
Rusker
Buna ziua am un renoult motor espace 2.2dci an 2005 am observat ca se incalzea la 5 lini apa pe o rază de 35km am desfăcut capacul si am gasit ulei in rezervorul de răcire a doua zi am golit rezervorul si la m curățat după o săptămână aceati problema țin sa mentionez ca daca merg cu ea vrea o 10 km nu era nimic in rezervor azi cand am fost până la un prieten la 65 de km a început să se încălzească din nou si ule9in rezervor cu antigel sa repetat problema ce ar putea sa aiba excl.gif mai jos este o poza după ce spalai rezervorul
cj98czh
garnitura de chiuloasa ..
Gil26
Da, asa este, cam asta ar fi cauza ...
@ Rusker fumul scos pe esapament cum este?

PS: si cred ca ar fi bine sa eviti drumuri lungi si sa rezolvi cat mai urgent problema (poate sa te lase oricand in\pe drum)
clau166
Modelul acesta de motor nu are racitor de ulei ca 1.5 dci ? Cam astea sunt cele 2 locuri unde se intersecteaza uleiul cu antigelul : garnitura de chiuloasa si racitorul acesta de ulei.
Am avut o problema asemanatoare si la mine problema a fost garnitura uzata de la racitorul de ulei aflat sub filtrul de ulei. Am inlocuit cu totul racitorul de ulei si am rezolvat problema.
Gil26
Atasat cateva capturi pentru radiatorul de ulei la EspaceIV 2.2dCi GTxxx(642\703\742\743).
Din pacate insa si garnitura de chiuloasa ”ramane in carti”.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.