Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Martor ulei
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault Kangoo & Renault Vehicule Utilitare
nicu suciu
Buna ziua,am un kangoo din 2016 si inca din primul an,la 10 luni de functionare imi apare martorul de ulei-picatura de ulei in cuva,si asta se intampla in fiecare an,la 10 luni de la revizia anterioara...prima data m-am speriat,nu stiam ce sa fac,am incercat sa mai completez cu ulei,ca sa mai trag pana face anul de revizie...acum,cand din nou mai am doua luni pana la revizie mi-a aparut martorul...motorul este 1,5 dci...a mai intampinat cineva aceasta situatie?
Agrig
Nu cumva este indicatorul de apa in motorina sau filtru de motorina infundat?
Seamana cu 50?
https://auditauto.ro/martor-de-bord-aprins-...-sau-un-ajutor/
nicu suciu
nu,e o picatura intr-o cuva trapezoidala...imi apare fix cu 2 luni inainte de revizie...nu am masina acum,sa fac o poza...si nu imi mai apare mesajul ,,oil ok''
daniellu
Revizie ce urmeaza a fi facuta in perioada imediat urmatoare !

Cum dreak nu va puteti lipsi 15 minute din viata pentru citirea manualului de utilizare ? Pe hartie sau online.

M-a mai contactat unul de la Arad, de ceva vreme, a vazut ca am avut Kangoo ca al lui, sa ma intrebe ca are pana si unde se pune cricul. Culmea ironiei ca sunt niste sageti pe prag. Masina era oarecum noua si avea si manualul in torpedou !



nicu suciu
mai am 2 luni pana la revizie...km putini
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.