Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: SCENIC Automatic X MOD
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
fbogdan18
Va salut ! As dori sa achizitionez un Scenic XMOD automatic,fabricat dupa 2014 si as vrea sa stiu cu ce difera fata de un Scenic 3.
Daca aveti mai multe informatii,apreciez sa le impartiti cu mine si va multumeac !
Cateva diferente am vazut si eu : Bari pe pavilion,protectie roti plastic + protectie portbagaj,dar doar atat .
einstein1984
Xmod are un ASR parametrat putin altfel, lasa rotile sa patineze mai mult si permite masinii sa iasa mai usor in soluri moi (zapada, namol), paremise ca venea si cu anvelope all season din fabrica ca sa poata face asta

https://www.caradisiac.com/Essai-Renault-Sc...asion-87998.htm
andurs
Am eu un XMod din 2014, dar manual.
Il am de cateva luni, asa ca nu am apucat sa-l testez pe teren alunecos, o sa vad la iarna cum se comporta.
Bare longitudinale am si pe celalat Scenic, nu le-as incadra la diferente, doar protectiile exterioare, frana de mana (manuala la XMod) si setarile pt controlul tractiunii le-as trece la capitolul asta... si cred ca are si cativa cm in plus ca si garda la sol.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.