Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Cod radio
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Renault Kangoo & Renault Vehicule Utilitare
Stefi 10
Buna ziua
recent am cumparat o masina Renault Kangoo la care nu functioneza aparatul radio. Cere codul, am scris codul ce am gasit in masina (0056) nu a acceptat. De altfel dupa ce am scris codul un timp nu ma lasa sa scriu alt cod apare (code) si ori ce apas nu mai face nimica numai da bipuri dupa fiecare apasare. Am cautat si pe internet dupa serie, am gasit un alt cod care iar nu a fost acceptat (9824). Asa am gasit forumul Renault si am vazut ca pe multi ati putut ajuta in acesta tema. Am atasat fotografia de pe radio cu toate datele. Daca ma puteti ajuta VA MULTUMESC ATICIPAT.
tek_IDs
Incearca 9824. Dupa serie asta este.
Toate bune!
Stefi 10
Am icercat doar nu ia codul. Am icercat si de la aparat si de la volan. Dupa o incercare apare pe ecran "code" si trebuie sa astept zile pana cand apar zerouri din nou.
Multumesc
mstaniloiu
stiu ca e raspuns tarziu, dar poate ajută pe alți colegi de forum ...

Ca sa ”formezi” codul 9824, trebuie sa apesi repetat pe tasta 1, pana apare 9 in loc de primul 0 din stânga;
Apoi apasam repetat pe tasta ”2” până apare 8 in loc de al 2-lea 0;
samd

După introducerea celor 4 cifre, tinem apăsat luung pe tasta 6, dacă este bun codul, va merge deblocarea ...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.