Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Renault Scenic 3 - Conducta ambreiaj
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
Ytzu
Buna ziua,

In primul rand sa ma scuzati daca nu am postat bine sau daca mai exista vreun topic de genul, am cautat pe forum dar nu am gasit.
Sunt nou pe forum.
Detin un Renault Scenic 3, 2010, 1.5dci 110cp
Recent am intampinat urmatoarea problema: pedala de ambreiaj a ramas blocata in podea, am dus masinuta la service si mi-au spus ca e conducta de la ambreiaj, am schimbat-o si dupa 2 zile a cedat si cea noua, pe origin. Mi-a adus pe garantie o alternativa pt codul 308510021R, dar mi-au spus ca nu se potriveste la prinderi, nu tin minte exact codul celalat, tin minte ca avea terminatia 92.
Ma puteti ajuta cu un alt cod de conducta sau o alternativa pt aceasta problema, cum as putea rezolva, am inteles ca s-ar putea adapta cumva cea care o da site-ul ca si alternativa la codul original, daca da cum se poate face ?
Mulțumesc frumos, toate cele bune !
myhay1208
Ti-au zis de ce a cedat ?
Cred ca problema nu e de la conducta... sa nu fie infundat in alta parte si sa cedeze conducta respectiva.
Ytzu
Nu mi-au dat un raspuns concret, au spus, uzura, vechime. Si la cel nou a zis ca probabil defect de fabrică... chiar nu inteleg, si cum e posibil sa nu se găsească o amarata de conducta
myhay1208
M-as fi gandit ca iti aduc si a 3-a conducta pe garantie, tot pe original. Daca si asta plesnea, era clar ca problema e in alta parte...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.