Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: USB Renault New Symbol 2009
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
MihaiSt1
Salutare renault-isti.
Detin un Renault New Symbol model 2009, motor 1.5 dci de care sunt fff mandru. Dar, timpul isi spune cuvantul si acum vreau sa il modernizez putin. Vreau sa ascult muzica de pe USB stick. Pe care cd playerul mp3 nu il are. Dar vreau sa pot utiliza si satelitul de control. Ma poate ajuta cineva cu o solutie, costuri etc?

Multumesc ph34r.gif
petrica220
Eu am luat symbolul cu un kenwood kmm 157 parca , are si usb si jack iar pentru satelt am apelat la un montaj suplimentar luat de la cineva de pe dacia forum mi se pare
Daca esti interesat...
plopii
Poți simplu cu 2 variante adaptate playerului original Update List sau cu CD:

- adaptor cu jack stereo care intră în telefon la mufa ce căști;
- adaptor bluetooth care îți va reda din telefon prin bluetooth în boxele mașinii.
MihaiSt1
@plopii: asta ar fi ok, doar ca al meu nu are mufa aux in partea din fata si de scos din bord inca nu am incercat. ma gandeam la un cablu cu mufa usb in exterior ca sa pot sa bag usb-ul si sa scap asa. nu stiu daca se intelege ce am vrut sa spun.
tulin
car g7 iti rezolva problema,se monteaza la soclu bricheta.eu am folosit una din metodele descrise de colegul @plopii,cea cu adaptor jack,rezultate foarte bune.
alexgeogabriel
La modulatorul fm cu bluetooth sa cauti o frecventa neutilizata, uneori pe drum intra altii cu muzica lor pe canalul tau, probabil folosind si ei modulator fm:)) Dar e simplu, schimbi imediat frecventa.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.