Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lumini poziție.
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane III
Daniel Renault 3
Buna ziua.nu știu cum să încep sunt nou pe aici ,nu am mai deloc experiență.De curând am achiziționat un Renault Mégane 3 grandtour break din 2015. Este dotat cu lumini de zi care nu se sting decât dacă motorul e oprit . De curând am observat că în far mai sunt niste becuri mici w5w am consultat manualul mașinii și spune că ar fi luminile de poziție .problema e că nu reușesc să le aprind .icand învârt de buton sa aprind pozițiile in bord îmi arată pe ecran că pozițiile sunt aprinse dar în far nu se aprind acele 2 becuri mici .ce rol au becurile alea acolo ? Am crezut la început că ar fi arse dar le.am schimbat și nimic . De ornament nu sunt ,că au fire trase .nu înțeleg rolul lor acolo daca nu se aprind . Precizez că nu sunt nici cele care se aprind in viraj că am incercat la viraje ,la obstacole,in parcare ... Și nimic .daca știe cineva.astept răspuns mulțumesc anticipat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.