Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Supape arse renault megane 4 1.6 sce
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane IV
Ionutzk2008
Salut. Inainte de a va gandi sa puneti gpl pe motorul 1.6 sce uitati va cum arata supapele dupa 140000 km, iar daca va ganditi sa cumparati un megane benzina faceti un test de compresie inainte, eu nu am facut si m am ars, 2000 lei sunt doar supapele, si nu prea se gasesc in romania.
jbn
Au fost discutii pe forum despre aceasta problema si au fost cativa colegi priceputi intr-ale motoarelor care au avertizat despre aceasta problema. Daca imi aduc bine aminte, einstein1984 era unul din ei. Din pacate a/au avut dreptate. sad.gif
Ionutzk2008
Daca il gaseam pe Einstein inainte sa cumpar aceasta masina poate nu mai postam problema asta, sunt 4 postari mari si late despre 1.6 sce pe tot forumul, de asta am deschis acest topic ca poate va cauta cineva inainte de a cumpara o masina 1.6 sce.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.