Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: apa in habitaclu
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
mika_dap
Am o problema cu apa ,de cate ori ploua imi intra apa in habitaclu la picioare,cutiile de sub presuri sunt pline de apa iar daca bruschez masina putin curge apa de undeva de sub masina cca 6-7 litri.Acum in perioada de iarna podeaua este mereu inghetata si geamurile inghetate pe dinauntru din cauza umezelii.Stiti unde sa umblu ce trebuie sa desfac,am dat jos grila ,stergatoarele,masca aia m-am uitat ,nu se vede nimic am curatat de frunze nimic ......va rog ajutatima
Dadi_T
Încearcă ca aici: https://youtu.be/6K95chUH18U
ProfiBv
Dapa curatarea de mai sus , mai trebuie schmbat si filtru de polen ( de sub torpedou) si curatata si scurgerea de condens din aeroterma .
dozzzer
QUOTE(mika_dap @ 18 Feb 2021, 12:28)
Am o problema cu apa ,de cate ori ploua imi intra apa in habitaclu la picioare,cutiile de sub presuri sunt pline de apa iar daca bruschez  masina putin curge apa de undeva de sub masina cca 6-7 litri.Acum in perioada de iarna podeaua este mereu inghetata si geamurile inghetate pe dinauntru din cauza umezelii.Stiti unde sa umblu ce trebuie sa desfac,am dat jos grila ,stergatoarele,masca aia m-am uitat ,nu se vede nimic am curatat de frunze nimic ......va rog ajutatima
*



aceeasi problema am avut o si eu...in trapa sofer sub picioare multiple kg de apa am scos...si la fel in mers imi curgea apa pe picioare...

rezolvare sipla: ai facut bine ce ai facut scos grila si stergatoarele...si in laterale acolo unde e apa adunata sunt 2 scurgeri una stanga una dreapta ... sunt acolo cauta le cu mana cu lanterna pana dai de ele alea sunt infundate cu un cablu / sarma le am desfundat acum fara probleme...in plus am mers asa fara grila la spalatorie si am spalat zona foarte bine ba chiar i am pus sa bage jetul in gaurile de scurgere...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.