Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Scaune cu tapiterie din piele ecologica crapata
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane III
Alexinc00
Salut, baieti! Scriu aici pentru a gasi eventuale solutii la o problema mai mult ca sigur fregventa la cei cu tapiteria scaunelor din piele ecologica. Am pe masina modelul de scaun SGAV06, aflat in dotarea modelului Bose probabil incepand cu 2014. Acesta are o forma putin mai scobita, si din cauza ca lateralele sunt din piele ecologica, aceasta se crapa destul de repede la scaunul soferului pe partea dinspre usa. Evident exista metoda demontarii tapiteriei si inlocuirea bucatii afectate cu alta noua, dar pentru ca mai mult ca sigur nu gasesti material identic, e de preferat sa inlocuiesti ambele laterale de la ambele scaune, ca sa nu arate dubios. Si asta mi se pare complicat si costisitor. O alta potentiala solutie apare sub forma unor chituri de reparatie pentru astfel de materiale, unele mai scumpe altele mai ieftine dar cu rezultate incerte dupa parerea mea. Chiar am achizitionat de pe Ali un asemenea chit dar sunt destul de neincrezator. Consta in niste cutiute cu lichid colorat si niste bucati de material cu texturi variate pe care le folosesti ca "negativ" pentru reparatia ta pt a obtine acelasi patern al scaunului. A incercat cineva aceasta metoda? Are cineva o solutie mai eficienta, rapida si cat de cat ieftina?
Fan Megane
Desfaci ambele huse de pe scaunele din fata si inlocuiesti pielea ecologica cu piele naturala, tine o viata, asta ca tot trebuie sa schimbi pielea uzata.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.