Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Parere faruri Turcesti aftermarket (ayfar,etc)
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
Admirall
Salut ! Deoarece anii au trecut peste farurile mașinii (megane2 facelift cu lupa)și o data cu anii si polish-urile , dar și curățarea lupelor,acum chiar nu mai merge nici o varianta . Am cautat pe forum pareri idei despre aceste faruri dar fără nici un răspuns. Vreau sa imi spuneți dacă ați cumpărat faruri turcești AYFAR sau alte mărci aftermarket si cum sunt . Cum se comporta în timp ? Nu ma aștept sa fie la fel ca cele originale dar măcar pe acolo . Ar fi bune părerile deoarece consider ca sunt o opțiune de luat în calcul . Multumesc!
megan2
Nu ai cautat bine.Chiar eu am cumparat si mi-am exprimat opinia in alt topic.
https://www.reno.ro/Restaurare-faruri-cu-lu...ml#entry4950175

Este vorba chiar de acele Ayfar.

Pareri pertinente sau cu adevarat documentate (eventual din experienta personala) pe acest forum foarte rar.Majoritatea ce;or care stiu si ar putea sa te ajute sunt afaceristi si prefera sa tina pentru ei ca sa ia bani( sa te agate).

Forumul de megane 2 se reduce la cativa cunoscatori (cred ca degetele de la maini iti ajung)care mai si manufactureaza singuri spre placerea personala de a nu fi tepuit de asazisii "mecanici".

Restul userilor nu stiu sa raspunda (deci nu o fac) si multi altii confunda "mi-am reparat farul" cu "mi-a reparat farul marin de la service", sau oricine altcineva.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.