Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Transplant motor f4r
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna II
Florinelu30
Salut. Intreb si aici fiindca stiu ca este o comunitate mai numeroasa.
Cum spune titlul,este vorba de un f4r turbo 163hp. De pe masina mea la care trebuie reparata chiulasa,supape etc ... Chestia e ca vreau sa inlocuiesc tot motorul dar am gasit un f4r fara turbo si ma intrebam daca se potriveste la adaptat turbina de pe al meu. Trebuie sa aiba un furtul ceva de ulei in plus pentru turbina...?
b06fcn
Cred ca e si diferenta de interne. Stiu ca astea turbo veneau cu pistoane speciale. Nu cred ca e exact acelasi motor...
audiofilu'
NU merge, cautasem eu acum vreo 10 ani sa modific motorul la aia de 170cp si am cautat codurile de piese pentru F4Rt de 225cp (ca doar aia era atunci), difera biela, vilbrochenul, pistoanele pot fi la fel, nu mai stiu.
Am scos vreo 2 coli A4 cu date, m-am linistit.
Florinelu30
Multumesc. Eu vroiam doar sa se potriveasca la cutia de viteze (a mea este automata) iar cea care doneaza este manuala si sa se mai pupe cu diverse prinderi ....
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.