Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: MediaNav Conectare telefon
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio IV
Șaigo Răzvan
Bună .

Am un Clio IV din 2014 cu MediaNav .

Folosesc navigația conectată cu telefonul de 2 ani , telefonul este Huawei Psmart.
De aproximativ 3 luni se conectează doar că nu mai funcționează ( îmi apare semnal , baterie , dacă sunt apleat îmi apare) .
Foloseam destul de intens youtube-ul de pe telefon conectat cu MediaNav dar acum apare că sunt conectate doar că youtube rămâne pe pauză sau imi arată că merge dar nu se aude în boxele mașinii .
Apelurile le primesc pe MediaNav dar nu reacționează la nimic , nu pot să mai răspund , să închid , nimic.

Radio și restul funcțiilor MediaNav funcționează fără probleme.

Am șters telefonul din MediaNav , la fel am făcut și în telefon iar după le-am reconectat dar la fel fac . Am resetat telefonul dar fără nici o rezolvare .

Am conectat Iphone 11 pro , Iphone 11Pro Max , Iphone 8 plus și funcționează toate fără nici o problemă . Doar cu Huawei Psmart nu mai funcționează . După câteva zile ( mai multe conectări și deconectări )merge aproximativ 2-3 conectări iar problema se repetă.

Mă puteți ajuta cu un sfat ?

Mulțumesc !
RazvanF
Stergi medianavul din telefon, dupa care la telefon, in setari, apps, ii dai sa afiseze system apps, cauti bluetooth, dai pe memoria lui, stergi cache si data. Refaci paritatea cu medianav de la 0.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.