Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema deschidere usa din exterior
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Fluence
kulai2377
Salut,am si eu o problema si anume de câteva zile nu se mai deschide usa dreapta fata din exterior si doar din interior . Aveti idee ce trebuie facut pentru a remedia problema ?Multumesc
lucian_alex20
Am avut o problema similara la mine si am rezolvat cu niste spray de contacte pe la manerul exterior. Cred ca a trecut un an de atunci si nu a mai facut probleme.
Mih4i33
Există două tije de legătură diferite pentru blocare (una din mânerul interior și una din exterior). Singura modalitate de a spune ce nu este în regulă este să scoateți panoul interior al ușii.
gratian.bran
si eu am patit la usa sofer...pina la demontarea fetei usa da cu ceva WD40 , prinde bine. Asta daca e problema mecanica, daca senzorul da ,,click" ....
Radu Andrei
Am avut si eu problema asta. Puneam mana pe maner se descuia masina dar nu puteam deschide usa din exterior. La mine e ceva dubios in sensul ca daca las oglinzile deschise (sa nu se mai stranga dupa ce se incuie masina) merge mecanismul de blocare... cum am lasat oglinzile pe automat cum incepe si face figuri. Nu stiu ce sa cred/inteleg sincer.
froniecristian
Si eu am avut aceeasi problema cu deschiderea usii soferului.
Am curatat cu spray de contacte dar am schimbat si bateria pentru ca la deschidere nu se mai auzea sunetul acela puternic de deschidere/inchidere.
Nu recomand sa dati cu WD40 la actuator pentru ca in timp retine praf/mizerie si ingreuneaza actionarea clapetei de inchidere/deschidere.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.