Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Distributie Laguna 3 2l Benzina
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna III
MariusVSK
Buna ziua,

De curand am o Laguna 3, motor 2l benzina, 16 v, 2008.
Distributia este pe lant, am inteles ca se inlocuieste doar daca este zgomotoasa, dar inca nu este cazul. Aveti idee, la accesorii ce trebuie schimbat, inafara de curea? Role, intinzator, etc? Am inteles ca este un model rar de motor, chiar si pentru reprezentantele Renault.

Multumesc.
cj98czh
ai inteles prost ... este pe curea ... la 2.0 dCi este pe lant ..
r_vlad
Daca e cel aspirat, 140 CP, cod M4R, este pe lant. Doar cel supraalimentat are curea, F4R, 170 CP sau mai multi.

Nu e atat de rar motorul. S-au vandut cateva Laguna 3 cu motorul asta in Romania. Cel putin in primii ani de la lansarea modelulul.
MariusVSK
Am inteles bine, nu am inteles prost. Este motorul aspirat, cum a spus si colegul, distributia este pe lant. Am verificat dupa seria de sasiu acest lucru, in mai multe locuri.
cj98czh
scuzele mele .. mie la 2.0 T mi-a sarit gandul .. de cel aspirat am uitat total ..
Axel7
Daca scria ca e cel de 140CP era mai usor de inteles. icon_mrgreen.gif

Era bine daca puneau lant si la 2.0T, doar ca cel de 2.0 aspirat este un model mai nou, din ce am citit.

L.E.: Si totusi, nu i-a raspuns nimeni lui Marius la intrebare.
dragantt
Curea, role si intinzator.
MariusVSK
Multumesc tuturor.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.