Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Apa la pedalier
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane III
Cipru2004
Salut. Am o problema, când ploua îmi întra apa pe sub bord și la pedalier și în partea dreapta. Se scurge pe preș o cantitate mare de apa. Dacă poate cineva sa mi spună cum pot proceda. Mulțumesc!
Cipru2004
Mulțumesc!
Alexinc00
Daca arhitectura e ca la Megane 2, apa in dreapta poate fi cauzata de infundarea scurgerii de la aeroterma, aia prin care condensul din carcasa se scurge sub masina. La Megane 2 era o teava mica de cauciuc cu acces incredibil de greu dar totusi posibil, sub scutul de caldura din aluminiu dintre caroserie si esapament, fix sub aeroterma. Si da, a doua cauza era infundarea scurgerilor din compartimentul ansamblu stergatoare. Acuma nu stiu sigur daca la Megane 3 e la fel ca la Megane 2, dar merita investigata si pista asta. Scoate filtrul de polen si vezi daca e ud!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.