Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Check anti-pollution system
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane III
RaulDolce
Buna seara! Dețin un renault megane 3 din 2011 1.6.16.v pe gpl! De curând mi s-a aprins in bord martorul check engine, cheia de service si mesajul check anti-pollution system! Mentionez ca atunci cand sunt in mers si accelerez, ii da in nas si merge gatuita! Ma poate ajuta cineva cu un sfat ! Multumesc anticipat!
grig1960
Test CanClip si vazut exact cine provoaca eroarea, altfel mergi pe bajbaite si schimbi piese bune degeaba.
Bebyto
Salut, și eu am aceeași problema ca si tine mașina am cumparat-o recent fostul proprietar mi-a spus că ar fi sonda lambda iar când am pus-o pe tester într-adevăr asta ar fi problema dar nu mă deranjează problema asta atât pe tare pe cât mă deranjează consumul care ar putea să aibă o legătură cu eroarea , mașina mea e pe gpl și îmi consuma exagerat de mult cu 50 lei de gaz merg maxim 100 km deci un consum de 20%
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.