Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Lampa spate nefunctionala Megane 4
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane IV
MyhayB
Buna seara si "La multi ani"!

Am in folosita un Megane 4 primit de la munca si dupa ce a iesit din service am observat ca nu mai functioneaza lampa stanga spate, aceea rosie si lunga la versiunea hatchback (foto atasat).

Am desfacut partea din usa portbagajului si am observat ca are doar un bec alb, mic, ce banuiesc ca este pentru marsalier.

Intrebare: pot sa o repar fara sa schimb toata lampa spate ?

Multumesc anticipat!
papa_mulo
Becul de marchearriere e vizibil prin lampa, arata ca orice bec normal de lampa spate, nu e chiar mic. Daca ai gasit alt bec decat ce se vede prin lampa alba...atunci pe logica ala trebuie schimbat.

LE: la manual zice sa consulti dealerul pt lumina aia...
skorpio_bog
Becul de mers inapoi este singurul care se poate inlocui in lampa de pe portbagaj. Partea lunga rosie este pe LED si se inlocuieste cu totul. Verifica intai mufa si cablajul sa nu fie oxidat/rupt inainte de orice, depinde pt ce a fost in service si ce i-au facut pe acolo. Lampa nu se schimba toata, doar jumataea de pe portbagaj, stopurile vin in 2 bucati separate.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.