Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reno clio III 2008
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio III
Dumitrel91
Bună ziua!
Am un reno clio 2008 și am o problema la ștergătoare fata care nu merg acționate decât la ultima treapta a manete.
Știe cineva care ar fii problema?
z_fdd bacau
Contacte imperfecte sau stricat modulul de comanda...

Incearca o solutie simpla: ia un spray de frane, tragi de protectia de cauciuc de la baza manetei de stergatoare, bagi spray de frane cat cuprinde acolo... Sa nu fie pus contactul si sa nu pleci cu masina pana a doua zi, sa se usuce bine

Eu am scapat astfel de problema semnalizarilor care nu functionau sau functionau cu intermintente, din cauza depunerilor / a oxidarii... Nu e varianta cea mai ortodoxa, in mod normal ar trebui demontat si curatat, apoi vazut daca functioneaza, dar e mai putin consumatoare de timp
mike1973
Am avut si eu aceeasi problema. Am incercat demontarea si respectiv curatarea motorasului dar dupa o luna problema a reaparut. In cazul meu problema au fost carbunii motorasului. Am cumparat alt motoras si de 2 ani nu am mai avut probleme.
bogybogy
Salut!
Intreb aici, ca sa nu deschid alt topic, iar cu search nu am gasit.
Cum pot sa ridic si sa opresc stergatoarele in pozitia de service?
Masina e un Clio 3 pe benzina, 1200cmc, model BR1SOH din 2010.
Multumesc!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.