Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Stergator țopăitor
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna III
Silviu33
Salutare!
Sunt posesor de laguna coupe si nu pot sa inteleg de ce stergatorul de pe partea soferului "topaie" efectiv pe parbriz cand acesta pleaca de jos in sus. Nu numai ca topaie si imi obtureaza vizibilitatea atunci cand face plecarea de jos dar si scoate un zgomot oribil. Stergatoarele le-am schimbat, am pus unele noi, Valeo, a fost bine pentru doua zile...Apoi problema a revenit.
Ce imi recomandati sa fac?
Voi ce tipuri de stergatoare folositi?
mars
Tot Valeo avea si a mea cand am luat-o si, dupa trei ani, cu alea am vandut-o. Dar n-au facut asa niciodata.
radunre
E posibil sa existe uzura la ax/bucsa sau bratul e deformat / arc slabit.

Am avut o problema asemanatoare la un stergator spate, la care am schimbat lama fara succes.
Problema s-a rezolvat cu schimbarea completa a bratului.
gabimilo1
Salut,

ai spalat cumva de curind masina? ( cu ceara, tratament complet la spalatorie?).

Daca da, de la aia face, parerea mea.
Silviu33
QUOTE(radunre @ 14 Dec 2020, 10:28)
E posibil sa existe uzura la ax/bucsa sau bratul e deformat / arc slabit.

Am avut o problema asemanatoare la un stergator spate, la care am schimbat lama fara succes.
Problema s-a rezolvat cu schimbarea completa a bratului.
*



Multumesc mult tuturor, intr-adevar, bratul a fost problema.
Posibil un vecin suparat a incercat sa imi ridice stergatoarele si la laguna nu poti face asa ceva din cauza capotei. radmasa.gif
Am miscat de brat si n-am mai avut probleme cu el, merge lin si fara zgomot.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.