Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Megane 3 Dauna
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Bursa > Arhiva cu anunturi
dav1997
Recent am lovit minunea de masina, ne-am inteles pe cale amiabila, acum am nevoie de piese. Astazi am reusit sa demontez cam tot si sa evaluez cam de ce am nevoie.
Bara fata megane 3 coupe, far xenon, stropitor+ capacel, motoras reglare far, suport far, cateva clipsuri de prindere aparatoare roata, plastice bara fata care vin in spatele barei( cele de la grila radiator sunt intregi, far ceata e intreg) si mai e o tubulatura de plastic destul de mare sub far care e fisurata( nu stiu cum se numeste). Daca ma poate ajuta cineva cu piese rog sa lase replay.
Sper sa se vada pozele
I.Neagu
Salut. Eu am desfacut de curand farurile de megane 3 (halogen) si din ce am vazut sticla si suportul sunt universale. Pentru far eu recomand sa mergi la un baiat care se pricepe la faruri sa il analizeze le al tau daca este complet funcțional (bixenon adaptiv). Daca da, scapi mai ieftin sa cumperi un far halogen si transplant de pe al tau pe celalalt.
dav1997
Mai am nevoie de o bara fata cu sau fara locas de spalator(dau eu gaurile) dar care sa fie echipata cu plasticele din spate care o intaresc( ultima poza-> cele incercuite; celelalte piese din spatele barii sunt intregi)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.