Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema cartela
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane III
Catalin Ionut Ftk
Salut detin un Megane 3 grandtour 2010 si recent am probleme la cartela!Am schimbat bateria si 2 sapt a mers ca uns dupa care a inceput iar sa apara in bord ca bateria de la cartela e descarcata si iarasi nu se mai inchide din butoane si nici keyless!Trebuie ceva baterie speciala??
IonutGligan
Vezi sa nu fi cumparat ceva baterie foarte slabita ca astia in magazine le tin si ani de zile pe stoc.
Pune una duracell se gasesc atat la Selgros cat si in Auchan... sau la alte magazine din zona ta.
lupukel
Eu mi-am luat un set de la lidl, de-alea marca lor, tronic or smth, si sunt ok. Dar da, probabil ai liat ceva statut.
Catalin Ionut Ftk
Am luat duracell am schimbat la ambele cartele totul bine si frumos sa vedem cat tine!Multumesc mult pt sfaturi!
nicurata
Din cate am inteles cartelele de renualt au probleme cu lipiturile reci care se dezlipesc in timp si provoaca erori de genul Keycard not detected sau Low battery. Daca problema persista dupa schimbarea bateriei, exista posibilitatea ca, contactele care conecteaza bateria si pcb-ul sa se fi dezlipit.

Daca te incumeti sa o desfaci, ai mare grija pentru ca, capacul nu mai poate fi pus la loc si s-ar putea sa distrugi placa din interior. Capac se gaseste de cumparat, dar daca atingi pcb-ul... alta cartela.
IonutGligan
NicuRata ai vandut loganul ala galben de taxi ai trecut pe megane ?
biggrin.gif biggrin.gif biggrin.gif
Laurentziu83
Cartela mea merge binemersi de 11 ani, nici vorba de dezlipit contacte. Si a vazut si masina de spalat in buzunarul de la blugi odata.
Cam cere o baterie odata la 1-2 ani, dar doar atat. Daca nu era keyless, probabil tinea vreo 4-5 ani.
nicurata
QUOTE(IonutGligan @ 5 Nov 2020, 08:42)
NicuRata ai vandut loganul ala galben de taxi ai trecut pe megane ?
biggrin.gif  biggrin.gif  biggrin.gif
*



L-am dat la schimb pe M3, am zis sa fiu si eu in trend cu lumea. Plus ca taximetria nu mai merge.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.