Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Interior Scenic III-> interior de Grand Scenic III
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
GrecuMihai
Bună ziua, posesori de Renault și nu numai!

Sunt nou pe acest forum și este prima dată când postez.
Am căutat ceva legat de acest subiect dar, din păcate, nu am găsit aici. Dacă un topic similar a mai fost realizat, vă rog frumos să mă scuzați.

Am nevoie de câteva informații.
Dețin un Renault Scenic III Facelift din 2014, 1.5 dCi, interior textil gri și navigație TomTom.
Doresc să înlocuiesc interiorul acestuia cu unul din semi-piele, preferabil bej.
Am găsit o variantă de pe un Renault Grand Scenic III din 2010 dar, acesta este versiunea cu 7 locuri și cu radioCD-ul de generație trecută.
Voiam să vă întreb dacă scaunele de spate se potrivesc pe modelul meu și dacă radioCD-ul meu s-ar potrivi în suportul celuilalt pentru că doresc să schimb și planșa bord.
Și încă un lucru... știți cumva dacă am alimentare pentru a înlocui oglinda actulă cu una heliomată?
Voi lăsa atașate 2 poze din Scenic-ul meu și una cu modelul vechi de radioCD.

Vă mulțumesc frumos și sper ca acest topic să ajute și alte persoane care au aceeași nelămurire ca mine!
ProfiBv
Salut. Cu siguranta ai un +12v la plafoniera de deasupra oglinzii .Eu am oglinda heliomata .Ma gandesc ca e deja tras cablajul si la tine chiar daca oglinda e standard .Trebuie sa demontezi plafoniera ...
GrecuMihai
Am înțeles. Mulțumesc frumos pentru răspuns, ProfiBv. Voi verifica week-end-ul viitor.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.