Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Interfata audio usb espace 4
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Safrane,Velsatis,Avantime si Espace
Rpdjunior
Bunaziua, sant nou pe forum, as dori sa stiu si eu daca se poate instala o interfata audio usb pe un espace 4 din 2008 cu cd6, navigatie dvd mare. Daca da sau stie cineva cum se procedeaza sau unde se poate face, eventual daca exista un produs anume unde se poate gasi? Am incercat sa imi dau seama eu dar e mult prea complex sistemul audio al masinii, practic sant 3 dispozitive audio-video si nu imi dau seama unde se poate monta o interfata daca ar merge. Va multumesc la toti anticipat pt intelegere.
segcm
Verifica compatibilitatea cu ACB 2 - audio connexion box-original Renault-Costa acum câțiva ani cca 160euro (calitatea audio incredibil de buna - senzație ca ai schimbat HU și boxele mașinii). Mai ieftin există și box-uri aftermarket dar au calitatea audio execrabila comparând ACB 2 de la Renault (de care am avut pe 2 meganeuri 2(2005 si 2007) - vedea USB ul ca o magazie de cd-uri, schimbai folderul și melodia di comenzile la volan. Scapi de magazie. Alta varianta, un tomtom complet din dezmembrări (cca 13~15mil) și știe streaming audio din telefon sau Android de Laguna aftermarket. Cea mai ieftina varianta e un modulator FM sau un cablu aux ieftin, eventual de pe aliexpress. Succes !
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.