Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Vă rog ajutațimă cu un sfat
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
Mihai Deac
Bună seara, am răsfoit tot topicul acesta dar nu am găsit nimic asemănător cu problema mea.Am un Renault megane mk2 2008 motor 1.5dci 106 cai. După ce se încălzește motorul, la decelerare când turometrul ajunge undeva la 1200 de turații se aude un sunet ciudat asemănător unui sunet metalic foarte discret, repet doar după ce motorul este cald. Sunetul se aude în partea dreapta parcă vine de undeva din spatele bordului. Cu motorul rece funcționează normal nu se aude nici un sunet.
cj98czh
pompa de apa, distributie, accesorii role cabd au fost schimbate?
Mihai Deac
Am schimbat distribuția, pompa de apă, curea accesorii în urmă cu 3 luni. Nu cred că ar fi de la distribuție problema, după schimbul distribuției mașina a mers impecabil. Sunetul acesta a apărut în urmă cu vreo 3 săptămâni. Dacă era ceva problemă de la distribuție mă gândesc că apărea sunetul imediat după schimbarea ei
balauru_327
Dai o bere daca este rulmentul de pe planetara dreapta ?
Mihai Deac
Dau și mai multe! Sincer nush ce să zic, eu aud sunetul undeva în partea de sus a bordului și doar după ce se încălzește motorul. Rulmentul acela de la planetară nu ar trebui să se audă și cu motorul rece. Și încă ceva se aude cel mai clar când mașina e la liber fără să fie băgată în viteză
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.