Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Electronic fault
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane II
Chituadrian
Buna seara. Am și eu o problemă, sper sa nu fi creat deja o discuție care sa fii avut loc în trecut... am un megane 2 si dupa ce am luat o ditamai groapa si mi.a sărit borna dupa baterie nu mai scap de nenorociților de electronic fault din bord,+ martor abs,+ martor frana de mana + service+ stop + plus ca chilometrajul ramane sub 0 indiferent ca stau pe loc sau ca merg.... poate ma ajuta și pe mine cineva cu un sfat. Mulțumesc
gabimilo1
Salut,

din cite stiu semnalul pentru kilometraj este luat de la senzorul ABS de la una din rotile fata.

Dupa parerea mea cind ai luat groapa probabil ai patit ceva la unul din senzorii aia, verifica sa nu se fi rupt vreun fir de la senzorii ABS sau sa fie distrus vreun senzor ABS (mai ales pe fata).

Daca gasesti defectul si il remediezi s-ar putea sa trebuiasca resetat din diagnoza (nu sint sigur, poate isi revine dupa un drum scurt)
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.