Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Aparatoare Noroi Megane 3 Coupe - Bara Spate
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane III
daniel7414
Salutari,
Stie cineva unde gasesc 2 aparatoare de noroi din plastic pentru bara spate? Pe net am gasit doar niste aparatoare din cauciuc.

Multumesc!

28 Sep 2020, 14:33:
Rezolvat. Se numesc bavete de noroi.
IonutGligan
Pai si nu ne zici de unde ai luat si de care da-ne un link ceva ca mai sunt si altii interesati...
lupukel
Eu am pus si fata si spate, m-am dus la reprezentanta acu un an jumate. M-au costat aprox 125 lei setul, dar daca vreti caut devizul dupamasa si va zic codurile.

Nu s-au potrivit perfect la prindere pe modelul meu, bz1w ph1, dar le-au prins in suruburile de la carenaj si n-am avut probleme pana acum, isi fac treaba. Acum nu mai ajunge jegul la manerele de la usi si nici mai sus de spoiler in spate.
IonutGligan
QUOTE(lupukel @ 29 Sep 2020, 11:00)
Eu am pus si fata si spate, m-am dus la reprezentanta acu un an jumate. M-au costat aprox 125 lei setul, dar daca vreti caut devizul dupamasa si va zic codurile.

Nu s-au potrivit perfect la prindere pe modelul meu, bz1w ph1, dar le-au prins in suruburile de la carenaj si n-am avut probleme pana acum, isi fac treaba. Acum nu mai ajunge jegul la manerele de la usi si nici mai sus de spoiler in spate.
*




Salutari, nu poti pune niste poze sa vad cum arata ? Tare ma mananca si pe mine... am mai avut o tentativa dar nu s-a lasat cu un final asteptat.
lupukel
Poze smile.gif
IonutGligan
Nu arata, rau eu am mai tot discutat de ele inca de prin 2013 in care am creat si un topic insa unii colegi nu le vedeau utilitatea... astfel ca parerile sunt impartite.

http://www.reno.ro/https://www.reno.ro/index.php?showtopic=260...aparatori+noroi
ProfiBv
Pentru mine e clar ca sunt utile .Am vazut ambele subiecte si in poze nu apare zona de fizare pe masina . Acolo as dori sa vad niste solutii de fixare fara prea multe interventii pe masina .
lupukel
Sunt foarte utile, cele din fata sunt prinse in 2 suruburi direct in carenaj si un clips ceva mai in spate.

Alea din spate nu le-am dat jos, sunt 2 suruburi vizibile cred ca tot in carenaj.

Civilizat ar fi fost sa le puna niste piulite pe partea cealalta, da nu si-au batut capul.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.