Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: SCENIC 2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
razvanpop27
Buna tuturor, de o saptamana am o problema cu afisazul la combustibil, palpaie prima liniuta mereu, am pus masina pe o diagnoza si apare eroare df007-fuel sender circuit. Aveti careva o parere ce ar putea fi defect? Scenic 2007
grig1960
Salut, trebuie verificat litrometrul (plutitorul) din rezervor, el trimite date la ECU si acesta la indicatorul din bord. In atasament ai valorile de referinta. Daca da alte valori trebuie schimbat.
razvanpop27
BUNA TUTUROR, AM ALIMENTAT MAXIM REZERVORUL SI M.AM APUCAT DE TREABA. AM DAT SCAUNELE SPATE JOS, MOCHETA SI TOATE CELE , INTR.UN FINAL AM AJUNS LA PLUTITOR/LITROMETRU SI AM MASURAT VALORIILE CU MULTIMETRU, CARE SPRE SURPRINDEREA MEA SE INCADREAZA IN CELE NORMALE. NEAVĀND O SCHEMA ELECTRICA, M.AM UITAT UNDE DUC CABLURILE ELECTRICE SI AM GASIT LA PICIORUL STANG AL SOFERULUI, EXACT DUPA LOCUL DE DEPOZITARE DIN PODEA O MUFA CARE AVEA NISTE CONTACTE OXIDATE , LE.AM CURATAT TEMEINIC AM PUS MUFA LA LOC SI PROBLEMA A DISPARUT.
BiGBearRO
Ai scurgerile de sub parbriz īnfundate ==> se aduna apa acolo ==> apoi intra īn habitaclu si se strānge sub scaun
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.