Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Stergerea datelor cu caracter personal de pe forum
Reno.ro - Forum Renault Romania > Alte discutii > Legislatie
MEME
Salutare, a mai incercat cineva sa isi stearga datele cu caracter personal de pe forum? Am un anunt vechi unde era postat numarul de telefon, anunt care acum este inchis, iar eu nu pot edita / sterge numarul de telefon sau anuntul cu totul.

Nu am gasit deloc pe acest forum date de contact catre un admin sau cineva care sa faca aceasta operatiune.... oare cum se respecta cerintele privind protectia datelor cu caracter personal?

Mersi!
psychoo
Fa "REPORT" la primul mesaj din topicul de la bursa care contine informatiile, scrie ce doresti acolo si un moderator se va ocupa de problema
einstein1984
confirm, am facut asta si s-a rezolvat repede, da report la postul cu nr de telefon
MEME
Multumesc - am incercat acum.

Cred totusi ca la nivel macro pentru forum trebuie sa existe macar niste date de contact/ instructiuni de lucru privind solicitari ce tin de protectia datelor cu caracter personal.
maho
Nu cred ca nr. de telefon se poate numi "data cu caracter personal".
mars
Ba evident ca da!
maho
Datele cu caracter personal (in acceptiunea legala) nu se cumpara de la chiosc precum cartela sim. Da, e telefonul meu (pe care-l pot schimba oricand), nr. meu (la fel), dar sunt altceva decat cnp-ul sau seria/nr. c.i. (de exemplu).
AR-18-MOS
QUOTE
Daca doriti ca problema dumneavoastra sa fie rezolvata mai repede, trimiteti un tichet de suport folosind link-ul http://suport.reno.ro

Ce alte instrucțiuni ar mai fi necesare?
Pe de altă parte, după cum spuneam, chestia asta sinistră numită GDPR este total ruptă de realitate. Maho are dreptate.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.