Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Garantie prelungita la 5 ani
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Captur
Tajmahal777
Intreb pentru ca am vazut ca parerile sunt impartite. Initial am crezut ca e superutila, apoi am auzit ca oricum nu acopera mari chestii si ca masina nu pica in primii ani. Nu mi se pare o suma foarte mare, pana in 2000 ron pentru extra 2 ani, dar nici nu vreau sa fie degeaba. Postez aici pentru ca am vazut ca pe sectiunea generala nu prea citeste si nu prea raspunde nimeni, dar nu ma intereseaza neaparat de Captur, la orice masina, orice raspuns e binevenit. smile.gif
Se poate si comenta si detalia. Multumesc!
Thaddaus
EU zic ca merita. Indiferent de ce zice lumea ca pica/sau nu pica piese in perioada de garantie. Eu si la electrocasnice cumpar garantie extinsa.
einstein1984
la fel ca o asigurare, dai bani ca sa dormi liistit. daca nu dai banii, poate nu se strica, dar si daca se intampla ceva nasol.
nirosreno
Sunt sigur că merită, altfel nu optam pentru așa ceva. Mai ales că a venit la pachet și cu revizii gratuite în acest interval de timp.
rue
Orice garantie documentata cu chitante si document de garantie e mai buna decat lipsa lor si mersul pe incredere.
Astfel un service mi a achitat platforma cu adusul masinii din Macedonia, au reparat motorul pentru o distributie rupta accidental la ruperea surubului unei role intinzatoare.
Cand ai ocazia la masina sa beneficiezi de garantie, ia -o!
In Germania se pot cumpara garantii si la sh uri sub forma unor asigurari. E cel putin o companie ce are un catalog si iti poate oferi garantie la diverse in anumite conditii.
F.Dan
Garantie pe 5 ani dar 100.000 km. Daca depasesti 100.000km iasa din garantie. Daca se poate sa faci pe 5 ani este mai bine. Si in garantia de 5 ani intra exact tot ca in garantia pe 3 ani.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.