Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Luminile de zi (DRL) - Cum se scot ?
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane III
CristiSome96
Salutare, detin un Megane 3 facelift si am observat de cateva zile ca in unul dintre DRL-uri (lumini de zi) s-a facut condens. Ma gandeam sa il scot sa vad care este sursa problemei.

Aveti idee cum pot sa il scot? Am tot cautat si nu am gasit nimic, doar oameni care voiau sa isi puna DRL-uri aftermarket si era complet diferit.
CristiSome96
Chiar nu stie nimeni? sad.gif Nu gasesc deloc.
I.Neagu
Salut. De ce nu vorbesti cu oameni care modifica faruri (le decapseaza pentru a monta lupe si apoi le capseaza inapoi). Sigut ei il pot desface si etansa. Cred ca si la anunturi era un tip "faruri custom".
CristiSome96
Salut. O sa ma uit acum. Mersi de idee!
CristiSome96
Am reusit sa rezolv peste weekend. Am gasit in franceza cum se face la scenic si m-am chinuit degeaba, ca acolo zicea ca trb sa scoti roata, aparatoarea si dupa sa muncesti prin spatele barii. Operatiunea este mult mai usoara: Se scoate usor portiuna de plastic neagra unde este unul dintre senzorii de parcare, DRL-ul si proiectorul. Aceasta bucata de plastic este prinsa cu clipsuri. Iar dupa ce este scoasa, se va vedea DRL-ul si cele 3 suruburi in care este prins.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.