Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Merita 5 stele EuroNcap
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Gama Renault Laguna > Laguna III
Cristi3012
Am avut un accident cu o Laguna III GT, 2.0 dci, 2011. Aveam 80 km/h si a intrat în noi aproape frontal un bmw 520 140 kw, condus de un tinerel de bani gata de 18 ani cu permis de trei zile, neoficial stiu ca avea peste 130 kmh. Datorita Lagunei, care s-a oprit in aproximativ 6 metri (bmw era iesit pe camp, la peste 50 m, cu aceleasi simptome ca Laguna... fara partea stanga, deci nu directie, nu frana), astazi scriu aici.
Deci Laguna merita clar stelele care sunt adevarate. Repet, si eu si sotia suntem in viata datorita masinii. A fost o masina buna. Atasez ceva foto, nu-s pentru cei slabi de inger.
laguna3bz
Nasol....si bine ca ati scapat teferi!
PetruDez
Bine ca asti scapat teferi.

Se pare ca cele 5 stele nu sunt doar marketing. Spun asta ptr cei ce aveau dubii la acest model.
Cristi3012
Pentru Lupu_Cadmiel: avea 215000 km, din care 35000 facuti de mine. Nu pot folosi PM smile.gif inca...

L.E. Am dat-o la o dezmembrare, aveau clienti pentru piese de la ea. Dealtfel asigurarea + epava au fost aproape jumatate de Talisman.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.