Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Sfat achizitie qashqai+2
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Diverse > Forum Nissan
george_gxg
Salutare.
Sunt nevoit sa imi schimb masina. Dupa ceva cercetari de piata, cred ca un qashqai+2 4x4 mi s-ar potrivi. Oscilez intre 2.0 diesel si 2.0 benzina, cutie manuala neaparat, model 2011, sau pe acolo.
As vrea sa imi spuna posesorii acestor modele cat de fiabile sunt, la ce probleme sa ma astept. Modelul diesel stiu ca ca ia undeva in jur de 9%. La cel benzina nu am gasit info concludente.
Mentionez ca masina va merge cam 50 70 km pe zi in oras.
Multumesc anticipat
johan
Am avut Qashqai pe benzina, consum oras 11-12 iar afara cam 8. Motorul este fiabil daca nu are multi km si este servisat la timp. Ca si confort interior este sub Santa Fe pe care vad ca o ai acum, spatiul in scaunele spate este mic iar portbagajul la fel.(din acest motiv am vandut-o) De verificat rugina pe dedesubt.
De preferat 4x4 deoarece fara scade valoarea la revanzare.
Bafta la cautat !
george_gxg
Merci de info!
negociator
George, ti-ai cumparat Nissan-ul cu 5+2 locuri? Cum ti se pare? Chiar au loc șapte persoane?
zane
Buna, am intrat in posesia unui Qashqai N-Connecta de o luna (fabricat in 2021). Sunt surprins de rigiditatea suspensiei...La cea mai mica denivelare, se simte si se aude trecerea. Inteleg ca nu are suspensia ca si un sedan (conduc si un Megane sedane 2) dar mie imi pare prea de tot. Asa simtiti si voi? Mentionez ca am jante de 18. Multumesc
Bogladen
E de la jante. Eu am pe 17 si e foarte OK suspensia.

LE: ma rog, de la talonul anvelopelor care e ingust nu de la jante. Dar se intelege. smile.gif
pistritu
initiator,te poti uita si la Nissan Juke 4x4 1.5dci sau 1.6 benzina 117cp din 2011
zane
Am verificat presiunea si era 3 la toate rotile mad.gif . Au verificat masina la predare de sau rupt...
Multumesc pt sfaturi
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.