Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Problema speed limiter/cruise control
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Megane > Megane III
roibustefan
Salutare. Masina este un megane 3 grandtour 2012. Am o problema la activarea oricarui dintre cele doua sisteme, apare in bord eroare "Check cruise control" sau dupa caz "Check speed limiter". La un test in reprezentanta mi'au spus ca problema este posibil sa fie din spira volanului insa costurile in reprezentanta depaseau 1500 lei ceea ce nu ma incanta. Existe cineva in zona Constantei care s'a mai lovit de aceasta problema si a rezovlat cumva? Costul piesei originale este in jur de 900 lei la piese auto, dar totusi am mai facut o diagnoza la un electrician care mi'a spus ca nu este concret spira.. Cineva care a mai intalnit problema asta si ma poate ajuta? Multumesc
silvanu96
la Megane3 nu sunt probleme cu spira...
o diagnoza facuta mai atent, adica notarea codurilor erorilor si identificarea lor, nu asa ca "n-ar prea fi spirala..."
mai multe probleme influenteaza cruise-controlul, inclusiv cele cu injectia si depoluarea, asa cum se vede si aici in forum.
roibustefan
Am rezolvat. Era spira pana la urma, am pus una noua originala si s-a rezolvat.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.