Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Masina lovita sau prost gust made in uzina?!
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio IV
viezure
Salutare tuturor!

Vreau sa achizitionez un Clio 4 de 90 HP din 2014. Toate bune si frumoase, teste, istoric etc dar ma roade un lucru si va rog din suflet sa ma luminati cei care aveti sau stiti situatia:

In compartimentul motor, 'oalele' (cred ca asa se numesc) - locasurile unde se sprijina amortizoarele si sub praguri de-a lungul masinii este un fel de antifon cauciucat gros care pare din uzina dar parca totusi e dat asa 'cu picioarele' - am pus o fotografie mai jos parte incercuita cu albastru smile.gif

Va rog frumos sa imi spuenti este normal, este de uzina sau o reparatie ciudata?

Numai bine va doresc si multumesc!

user posted image
MihaiF3
La mine arata cam asa, e alba masina, dar tot nu se vede ca la tine plin de mastic

[attachmentid=1628117448]

Uite la alta masina de pe net pe albastru cu contrast

[attachmentid=1628117449]

Tot albastra dar ph1

[attachmentid=1628117450]

rosie tot ph1

[attachmentid=1628117451]



viezure
Multumesc mult!

Poza pe care am pus-o e tot de pe net poza ptr cea care vreau sa o iau nu am insa e similar.
Sa fie oare un lot asa? Am mai gasit cateva poze asemenea pe net dar e drept mai rar.

Poate a intalnit cineva sau stie de ce este asa.


Numai bine tururor!

P.S: dace observati aparent apare acest mastic la acel motor exact (obs ca este diferit de celelalte) sa fie oare asa?

29 May 2020, 22:45:
Tot cotrobaind am descoperit ca la Clio 3 cam toate au acea 'manjeala' smile.gif
Tind sa cred ca este totusi o decizie proasta a uzinei voi ce parere aveti?

Multumesc!

user posted image user posted image
janos
E decizia fiecarui producator ce apliactii si forta de munca foloseste.
Inauntra nu prea ai ce comenta ca nu are "liniile" bune.
Daca era lovita nu cred ca s-ar fi vazut asa de bine conturul.
cj98czh
exista topic " Intrebari pt necunoscatori" , exista topic cu accident ... se pot utiliza acelea, nu este nevoie de inca un topic.
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.