Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Ax volan 1.4
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
1r1nel
Vă salut, ma puteți ajuta cu o informație, aveți idee dacă axul de volan de pe un clio 1.4 16v an 2005 se potrivește pe un clio 1.4 8v tot 2005? Cel de pe 1.4 16v are reglaj pe înălțime celelalt nu are.
Codul casetei de pe 1.4 16v este 7700437049, cel de pe mașină mea (1.4 8v) nu mai are codul..
Vă mulțumesc și sper că nu am deschis un nou topic degeaba.
24mura
ambele au motorasul electric pt directie asistata? daca da, atunci merge. daca nu, atunci nu merge.
1r1nel
Cea de pe 1.4 8v nu are, am văzut că este simplă, nu are niciun motoraș
24mura
atunci nu. servodirectia este de 2 feluri: electrica, cu motor electric pe coloana de directie, si hidraulica/electrohidraulica, cu pompa actionata de cureaua de accesorii sau cu pompa electrica.
1r1nel
Am înțeles, mulțumesc mult. Chestia e ca am mai luat un ax de volan, de pe un Symbol 1.5 dci an 2008 și volanul îmi sta foarte strâmb mai bine de jumătate de tură, nu au putut nici când am făcut direcția să-l pună drept, pentru că este diferența mult prea mare..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.