Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Siguranțã ventilator habitaclu
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Scenic, Scenic RX4, Scenic II, Grand Scenic, Koleos
Inginerie2016
Bunã seara!
Exista siguranțã pentru ventilator habitaclu?
Mașina în cauza este un grandscenic 2
Pe clima se vede ca merge dar nu sufla aer.
Nu merge nici o treapta, nici maxim.
Va mulțumesc!
iulex80
Daca e clima automata e modulul comanda defect.
Inginerie2016
Ce este modul de comandã și unde este poziționat?
Ak!M
QUOTE(Inginerie2016 @ 28 Apr 2020, 13:44)
Ce este modul de comandã și unde este poziționat?
*



Asta e ce ai nevoie
Michael 112
Buna seara!
Am un scenic 2 la care nu ii merge treapta 4 a ventilatorului din habitaclu. Stie cineva unde poate fi problema?
grig1960
La modulul cu rezistente care controleaza treptele de turatie de la ventilatorul habitaclu sau la contactele butonului care selecteaza treptele. Modulul este cel din postul precedent.
Denisupitesti
Buna seara!
Astazi, dupa un drum de 400 km si o furtuna prinsã ieri, ventilatorul meu a cedat. Nu mai sufla desi pe afisajul climei apareau treptele. Solutia: dat torpedou jos, scos siguranta de trepte care era cu urme de apa pe ea. Am curatat o cu un spray de contacte electrice, am constatat ca facuse scurt circuit la mufs de alimentare(se topise plasticul putin) dupa curatare am pus-o inapoi si a functionat perfect. Mentionez ca acum o saptamana dupa o furtuna rapida am auzit un sfarait de apa cursa pe ceva incins.atunci am desfundat scurgerile de sub grila stergatoare care aveau doape de mizerie. Spor la treaba celor ce au nevoie!
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.