Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: Reglaj inaltime scaun pasager
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio IV
mike077
Ma intereseaza sa pot regla pe inaltime si scaunul pasagerului. La achizitie, ca si dotari, nu exista aceasta posibilitate. Sotia nu se plange, dar eu cand stau in dreapta mi se pare cam inalta pozitia. Stie cineva daca se poate transplanta sistemul de pe o masina cu volan pe dreapta? Adica sa iau de la dezmembrari, de la un clio 4 cu volan pe dreapta, un scaun sofer cu reglaj pe inaltime si sa mut sistemul de prindere/reglare pe scaunul pasagerului la mine. Uitandu-ma cu lanterna sub scaun nu am reusit sa-mi dau seama. Ar trebui sa-l demontez cu totul ca sa-mi pot da seama.

Multumesc.
MihaiF3
Salut,
ar trebui sa mearga. La Clio Rs si scaunul din dreapta are reglare pe inaltime
einstein1984
sigur merge, dar faptul ca pui scaunul la alta inaltime fata de airbag nu te deranjeaza?
P.S; trebuie sa ieie toata armatura de sezut, de la tine ramane doar spuma si husa.
mike077
Pozitia fata de airbag difera in functie de inaltimea pasagerului. Speram insa ca sistemul de prindere/reglare sa fie corp separat fata de armatura(scaun in sine) si sa-mi permita un transfer mai usor. Daca este asa cum imi spui ma las pagubas.
radu.mitran
Scaunul dreapta cu reglaj pe inaltime vine "la pachet" cu incalzirea in scaune, dar cred ca nici dealerii nu stiu asta. Pozitia fata airbag nu este o problema pt pasager.
cj98czh
eu am incalzire in scaune, dar sa mor daca stiu daca are sau nu reglare pe inaltime scaunul din dreapta ... o sa ma uit ..

L.E. - intrebat consoarta .. cica este ... a si facut poza .. [attachmentid=1628114908] ...deci tine de nivelul de echipare.
mike077
Interesant. Si la mine este tot varianta Intense, insa fara optional incalzire in scaune. Intr-adevar dealerul nu a stiut ca vin la pachet cu reglaj pe inaltime si nici pe site sau in pliantul cu accesorii nu era trecut. Intre timp din ce am mai discutat nu merge transplantat un scaun din dezmembrari dintr-o masina cu volan pe dreapta pentru ca scaunele din fata au si o anume convergenta fata de bord. Nu imi ramane decat sa achizitionez unul nou/second(incalzire in scaun) sau sa ma las pagubas.

Multumesc pentru detalii.
cj98czh
acuma fiecare cum crede .. eu pana azi nu am stiu daca am sau nu am .. cand sunt in masina aia sunt 99% la volan ... dar 99% din timp o conduce consoarta pt. umblaturi prin oras ... deci nu m-a pasionat ... de utilizat inafara cand suntem toti mergem cu Vagonul ..
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.