Help - Search - Member List - Calendar
Full Version: zgomot ciudat in interior
Reno.ro - Forum Renault Romania > Renault - Probleme frecvente, utilizare si reparatii > Clio
mmgmarius
Salut,

Am o situatie ciudata, cand acelerez si cand pun frana in partea dreapta, in zona scaunului sau a usii (nu reusesc sa-mi dau seama exact), se aude un zgomot metalic, ca si cand 2-3 bile se plimba printr-un locas. Se aude zgomotul cand ruleaza si o tacaneala cand ajunge in capatul cursei. si la frana si la acceleratie...

Stie cineva ce poate sa fie si cum as putea sa fac sa opresc "picatura asta chinezeasca"?

Mutumesc,
Marius
z_fdd bacau
salut

sigur nu ai ceva prin portiera?
einstein1984
pietricele in capacul de roata
mmgmarius
Am verificat in portiera si nu este nimic. Este exclusa si varianta cu pietricelele in capacul de la roata. Se aude in interior, pur si simplu aud bilelele alea cum ruleaza pe un jeheab ceva si cum se ciocnesc cand ajung in capatul cursei, apoi cand accelerez se duc in spate, ia iar aud cum ruleaza si cum se ciocnesc cand ajung la finalul cursei. Si este zgomot metalic, exact cum face o bila...
z_fdd bacau
ai dat jos fata de portiera???
mmgmarius
QUOTE(z_fdd bacau @ 20 Jan 2020, 15:41)
ai dat jos fata de portiera???
*




Asta n-am facut... dar cum putea sa ajunga bile acolo?
z_fdd bacau
dar de ce sa fie neaparat o bila?
pietricele???
Adi R5
pe sub scaune te-ai uitat? nu stii niciodata ce crocodili poti gasii...
This is a "lo-fi" version of our main content. To view the full version with more information, formatting and images, please click here.
Invision Power Board © 2001-2024 Invision Power Services, Inc.